cech_pytho2bugripNasze buty są jak góry, im wyżej chcesz dojść, tym więcej od ciebie wymagają. Każdy but wymaga współpracy. Są ludzie , którzy, są w stanie i chcą iść prosto do góry po najtrudniejszej linii. Są tacy, którzy są szczęśliwi wybierając szlaki w dolinach i cieszą się widokami . Są tacy, którzy jako początkujący osiągają pewną wysokość ale mają aspirację stanąć na szczycie . Również wśród naszych butów, znajdziesz modele gotowe do różnych zastosowań. Poza tym ta sama osoba może mieć różne buty do różnych aktywności. Choć buty w naszej linii mówią wspólnym językiem „designerskim”, zdecydowanie różnią się preferencją zastosowań. Determinują to różne funkcje i technologie wbudowane pod powierzchnią buta. Aby ułatwić porównanie naszych buty do biegania oraz aby łatwiej uzyskać obraz modelu, prezentujemy uproszczony wykres, gdzie są wyróżnione cztery cechy repezentujące funkcjonalność modelu. Cechy te decydują w dużym stopniu , dla kogo i po co jest dany but. Dzięki temu zawodowy orientalista, biegacz uliczny lubiący pohasać w terenie oraz amator biegów przełajowych nie będzie miał problemów z wyborem.
Torsion (T ) – giętkość podeszwy

Duża giętkość podeszwy ( Easy Flex ) oznacza, że stopa ma mniejsze poparcie i musi pracować na własny rachunek. Naturalny ruch buduje siłę , lecz miękka podeszwa jest zarezerwowana dla zaawansowanych biegaczy. Większa sztywność podeszwy (Medium Flex lub Stability Flex) oznacza więcej wsparcia dla stopy ze strony buta. Ma to duże znaczenie dla mniej wytrzymałych stóp oraz podczas bardzo długich wybiegań i startów gdzie stopa może ulec znacznemu zmęczeniu.
Drop ( D ) – spadek podeszwy
Drop – „Spadek podeszwy” jest to relatywna różnica między przodostopiem a piętę. Stojąc boso na podłodze „spadek podeszwy” jest zerowy. Większy „spadek stopy” jest dla większość biegaczy postrzegany jako bardziej komfortowy . Jak najmniejszy spadek przypomina w jak największym stopniu neutralną pozycję stopy. Wymaga to jednak zaangażowania ze strony mięśni i ścięgien, szczególnie Achillesa. Jak wiadomo stymulowane partie stopy są dużo bardziej wytrzymałe. Polecamy przyzwyczaić do niższego spadku stopniowo i chronić swój organizm przed kontuzjami.
Cushioning ( C ) – amortyzacja

Amortyzacja jest to zdolność podeszwy do absorbowania wstrząsów . Mniej elastyczna ( responsive ) oznacza lepszy kontakt z podłożem i wykorzystywanie w pełni naturalnego ruchu, lecz wymaga to zaawansowanych technik biegu i biomechanicznej umiejętności stóp do absorpcji wstrząsów. Większa amortyzacja ( medium lub full) zapewnia większy komfort oraz pomaga w absorpcji wstrząsów kosztem kontaktu z podłożem i stabilnością biegu.
Last ( L ) – szerokość podeszwy

Ilość „luzu” w bucie do wykorzystania zależy głównie od szerokości stopy. Wąskie buty (Narrow) są doskonałe do szybkiego terenowego biegania, krótkiego treningu oraz dla fanów naturalnego biegania o wąskich stopach. Średnie i szerokie podeszwy (Medium i Wide) doskonale nadają się do wolniejszych biegów, długodystansowych startów i męczących stopę treningów. Niezależnie od trybu biegania, szerokości podeszwy w naszych butach są anatomicznie ukształtowane .