bugrip_icon

BUGrip®

 


bugrip_tech BUGrip® – to nazwa opatentowanej technologii Icebug na najbardziej śliskie warunki. Podeszwa z BUGrip jest stworzona ze specjalnej mieszanki gum z 15-19 wbudowanymi kolcami z niezwykle trwałego węglika stali (widia). Projekt kolców w otoczeniu warstwowej mieszanki gum daje im niezwykle dynamiczny charakter. Kolce pracują nieprzerwanie. Na miękkich podłożach wymagających dodatkowego tarcia (lód, śliskie drewno) wbijają się w materiał gruntowy przeciwdziałając poślizgowi. Na twardszych powierzchniach gdzie tarcie gumy stanowi kluczowy element, chowają się w podeszwie pozwalając pracować innym częściom podeszwy. To właśnie ten mechanizm sprawia, że nasze kolce nazywane są „sprytnymi”, gwarantując najlepszą z możliwych trakcji od suchego asfaltu po czysty lód.

Dzięki tej technologii, ścieralność nawęglanej stali została obniżona do poziomu: 0,7 mm na 1000 km biegu po nawierzchniach mieszanych (w tym minimum 50 % nawierzchnie odpowiadające twardości, asfaltu i skały).

Połączenie kolców z gumą podeszwy w butach Icebug musi umożliwiać dynamiczną pracę wszystkich elementów. Stąd naturalną rzeczą jest że po kilkuset kilometrach pojedyncze kolce mogą ulec wyłamaniu. By nie utracić funkcji butów, firma Icebug zdecydowała się wyposażyć każdą podeszwę z technologia BUGrip w dodatkowe kolce. Ich położenie pozwala na przejęcie funkcji utraconych kolców przez sąsiednie bez utraty przyczepności. Jednocześnie informujemy, że wyłamywanie się kolców jest sprawą marginalną, dotyczącą ok. 2 % użytkowników i występująca po przebiegu powyżej 700 km rocznie.


bugrip_icon

OLX – stałe kolce

 


Trakcja bez kompromisu! Kolce Icebug powstały z węglika stali, która jest 6-7 razy mocniejszy niż normalna stal, co sprawia, że są praktycznie nie do zdarcia. Stałe kolce nie dostosowują się do rodzaju powierzchni tak jak dynamiczne kolce w systemie BUGrip. Pozostają natomiast zawsze odsłonięte, czepiając się w każdą napotkaną powierzchnię. Dzięki zastosowaniu stałych kolców, podeszwa może być dużo cieńsza, co poprawia kontrolę gruntu i zmniejsza wagę buta. Kolce mocowane w tym systemie stosowane są w modelach kategorii Off Trail, gdzie do nazwy dodano skrót „OLX”. Szczególnie polecane dla orientalistów, biegaczy przełajowych i górskich.


bugrip_icon

BUGweb®

 


bugweb_sole Kiedy wkraczasz na mokry lub oblodzony teren, gdzie nawet najlepsza mieszanka gum daje za wygraną i czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę, nie poddawaj się! Zawsze możesz dozbroić swoje buty odpornym zestawem kolców BUGweb®. BUGweb® to gumowa nakładka wyposażona w 6 widiowych kolców umożliwiająca podniesienie przyczepności, zawsze kiedy zajdzie taka potrzeba. Nakładka jest kompatybilna z systemem wcięć i rowków butów Heros i Heros BUGrip co zmniejsza prawdopodobieństwo niechcianego zsunięcia się z buta i ulepsza podeszwę pozostając w tej samej linii.

bugweb_front
bugweb_inst


bugrip_icon

Rubber 9 Extreme®

 


Rubber 9 Extreme® to nowa mieszanka gum, która dzięki swoim właściwością przenosi poziom przyczepności na wyższy poziom. Potwierdzają to najnowsze badania prowadzone przez niezależne labolatorium SGS (www.sgs.com). RB9X zostawia konkurencję w tyle osiągając średnio o 89 % lepsze tarcie na mokrych powierzchniach w porównaniu z innymi markami na runku. Dzięki tym badaniom Icebug staje się liderem, jeśli chodzi o niezawodną przyczepność, również w lecie! Dodatkowym walorem mieszanki jest fakt, że zwiększone tarcie podeszwy nie idzie w parze ze zdzieralnością podeszwy, przez co buty Icebug z czystym sumieniem polecamy również biegaczom asfaltowym. Guma RB9X daje użytkownikom możliwość , robienia tego co kochają, wszędzie tam, gdzie chcą , nawet w deszczowe dni.
Acceleritas3_sole_product